Najczęściej zadawane pytania

Czy możliwe jest definiowanie innych ładunków niż prostopadłościenne?

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zapisywać swoje własne wymiary ładunków i przestrzeni ładunkowych. Pojazdy i ładunki zapisane w koncie uzytkownika będa dostepne na liście ładunków/ pojazdów. Zapisane pojazdu będa sugerowane użytkownikowi w pierwszej kolejności, jeżeli tylko będą w stanie pomieścić fracht.

Czy aplikacja uwzględnia nacisk na oś przy układaniu ładunków?

test Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą zapisywać swoje własne wymiary ładunków i przestrzeni ładunkowych. Pojazdy i ładunki zapisane w koncie uzytkownika będa dostepne na liście ładunków/ pojazdów. Zapisane pojazdu będa sugerowane użytkownikowi w pierwszej kolejności, jeżeli tylko będą w stanie pomieścić fracht.

Dowiedz się więcej o Goodloading

Co to jest Goodloading?

Goodloading to aplikacja, która pomaga zaplanować ułożenie ładunku na dowolnej przestrzeni ładunkowej.

Jak działa aplikacja?

Po zalogowaniu się do systemu, na ekranie pojawiają się okna do wprowadzania danych oraz wizualizacja. Pracę w programie rozpoczyna się od uzupełnienia listy ładunków, aplikacja sama podpowiada najlepszy pojazd, który pomieści dany fracht. Na wizualizacji pojawia się najlepsze, optymalne ułożenie zidentyfikowanych przez użytkownika ładunków.

Jakie są wymagania techniczne aplikacji?

Aplikacja działa w przeglądarce - rekomendujemy Google Chrome oraz Mozille Firefox, na każdym komputerze (również linux i MacOS) z dostępem do internetu. Wystarczy wejść na stronę goodloading.com. Minimalna szerokość ekranu to 1260px

Czy można pobrać aplikację na komputer, żeby korzystać z niej w wersji offline?

Niestety nie, w tym momencie możliwe jest tylko korzystanie z aplikacji za pomocą przeglądarki. Aby korzystać z programu konieczny jest też dostęp do internetu.

Czy istnieje wersja mobilna aplikacji?

W tym momencie do komfortowego korzystania z aplikacji rekomendowane jest jej używanie na ekranie min 13 cali. W przyszłości planujemy powstanie aplikacji na mniejsze ekrany i wersji mobilnej.

Jak mogę rozpocząć korzystanie z aplikacji?

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji zarejestruj się do systemu, podając e-mail, hasło oraz zaznacz kim jesteś (spedytorem, firmą transportową czy producentem).

Czy muszę się rejestrować aby móc korzystać z aplikacji?

Tak, aby móc korzystać z aplikacji należy się zarejestrować.

Czy istnieje wersja demo programu?

W tym momencie nie posiadamy takiej wersji.

Jakie języki są dostępne w programie?

Program dostępny jest w języku polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim oraz hiszpańskim.

Czy aplikacja jest i będzie bezpłatna?

Obecnie rozwijamy aplikację i udostępniamy ją dla użytkowników bezpłatnie. Gdy będziemy wprowadzać opłaty wszyscy użytkownicy zostaną o tym uprzednio poinformowani.

Rozwiąż problemy

Dlaczego aplikacja nie działa?

Aplikacja może nie działać z kilku przyczyn, np. w danych ostatniej sesji mogło coś się zaciąć. Jeżeli wciąż pojawia się ten sam problem zalecamy postępować według instrukcji:

  1. proszę otworzyć aplikację w trybie incognito / prywatnym

  2. ewentualnie: proszę otworzyć aplikację w innej przeglądarce by potwierdzić, czy problem dalej występuje. Rekomendujemy używanie przeglądarek Google Chrome lub Mozilli Firefox, w Internet Explorer aplikacja nie działa.

  3. Wejść w historię przeglądania i usunąć “cookies” / “ciasteczka”

Jeżeli po zastosowaniu się do punktów powyżej wciąż występuje problem prosimy o kontakt przez formularz kontaktu dostępny tutaj

Dlaczego aplikacja ładuje się tak długo?

Aplikacja może zawiesić swoje działanie w przypadku dodania zbyt dużej liczby ładunków - serwer odpowiadający za obliczenia może mieć problem z przeliczeniem danych załadunku. Czasem może wydarzyć się też tak, że wiele użytkowników dodaje bardzo dużo ładunków w tym samym czasie. Aplikacja dostępna jest w przeglądarce internetowej i oznacza to, że każdy użytkownik swoimi działaniami obciąża serwer. W takiej sytuacji radzimy odświeżyć stronę lub poczekać chwilę aż sytuacja wróci do normy.

Gdzie mogę zgłosić problem z aplikacją?

Problem z aplikacją lub rejestracją można zgłosić poprzez zakładkę KONTAKT w aplikacji lub pisząc e-mail na adres info@goodloading.com.

Funkcjonalność aplikacji dotycząca ładunku

Czy można układać jeden ładunek na drugim?

Tak. Jeśli wiemy, że na wybranym ładunku może stać inny, należy zaznaczyć opcję piętrowania. Różne grupy ładunków z włączoną opcją piętrowania będą też piętrowane między sobą.

Czy mogę sam zdecydować w jakiej kolejności ułożone będą towary na naczepie?

Tak, Goodloading umożliwia układanie załadunku w dwóch wariantach: mieszając wszystkie ładunki z listy w celu ich najlepszego ułożenia lub układając zgodnie z kolejnością listy. Aby program brał pod uwagę kolejność załadunku należy zaznaczyć opcję - “układaj zgodnie z kolejnością” znajdującą się nad listą załadowanych ładunków. Program będzie układał towary według porządku dodania ich do listy ładunkowej. Ich kolejność można zmieniać przesuwając poszczególne grupy towarów na liście.

Czy program może importować listę załadunkową z MS Excel/z pliku csv?

Tak, funkcja ta jest dostępna dla zalogowanych użytkowników. Wzór pliku csv znajduje się w zakładce ,,ładunki’’ po przejściu w panel mojego konta. Dane z MS Excel można skopiować i wkleić do wzoru lub tworzyć plik w MS Excel odpowiadający temu wzorcowemu, pamiętając, że plik musimy zapisać jako csv. Następnie importujemy go odpowiednią funkcją do programu. Dodane masowo ładunki będą od razu dodane do listy ładunkowej i wyświetlą się na wizualizacji.

Czy mogę samodzielnie obracać przedmioty i zmieniać ich położenie?

Tak, przeciągając myszą wybrane ładunki na wizualizacji, możemy zmienić położenie interesującego nas ładunku. Dodatkowo, po kliknięciu w dany ładunek prawym przyciskiem myszy pojawiają się dodatkowe opcje - obróć w poziomie, piętruj lub usuń dany ładunek.

Czy mogę grupować ładunki?

Niestety w tym momencie, nie mamy opcji grupowania i rozgrupowania ładunków.

Czy możliwe jest definiowanie innych ładunków niż prostopadłościenne?

W tym momencie nie, ale w przyszłości będzie to możliwe.

Czy jest opcja zmiany nazewnictwa ładunków ?

Nazewnictwo poszczególnych grup ładunków dodawana jest automatycznie - można samodzielnie zmienić nazwę ładunków i pojazdów na dowolną, klikając w przycisk edycji. Do każdej z grup ładunków przypisany jest kolor i pojawia się on na wizualizacji. Nazwy nie wyświetlają się na na widoku wizualizacji.

Czy jest opcja dodania nazw ładunków na wizualizację?

Niestety ale nie ma możliwość dodania nazw ładunków na wizualizację.

Czy mogę układać ładunki po przekątnej?

Niestety, ale w tym momencie, nie ma możliwości układania ładunków po przekątnej.

Funkcjonalność aplikacji dotycząca przestrzeni ładunkowej

Czy system podpowie moje pojazdy?

Po wprowadzeniu pierwszego ładunku do programu, system zaproponuje najmniejszą przestrzeń ładunkową mogącą przewieźć dany ładunek. Aby system podpowiadał tylko interesujące nas pojazdy/ kontenery/ inne typy przestrzeni ładunkowej, należy dodać je do listy w panelu Moje Konto >> Moje pojazdy .

Czy program dodaje kolejne samochody, jeśli lista ładunków jest bardzo duża?

W Goodloading możliwe jest układanie ładunków tylko na jednej wybranej przestrzeni ładunkowej. Jeśli towary z listy ładunkowej przestają się mieścić na obecnie wybraną przestrzeń, system podpowie większy pojazd, z tych zapisanych w koncie użytkownika. Maksymalnie można układać ładunek na zestaw pojazdów, składający się z dwóch przestrzeni ładunkowych. Wymiary tych przestrzeni można dowolnie definiować w widoku mojego konta i nie muszą one być jednakowe.

Czy aplikacja nadaje się do optymalizacji ładunków innych przestrzeni niż naczepa (np. kontener, pudełko?)

Tak. Aplikacja została wprawdzie stworzona z myślą o naczepach, ale możesz ją zastosować do optymalizacji załadunku dowolnej przestrzeni np. kontenera morskiego czy euro palety, jeśli ręcznie zdefiniujesz jej wymiary.

Czy mogę załadować paletę lotniczą?

Tak, możesz załadować dowolną interesującą Cię przestrzeń. Wystarczy, że samodzielnie wprowadzisz wymiary ładowanej przestrzeni podczas ładowania ładunków lub zdefiniujesz taką paletę w panelu Moje konto -> Moje pojazdy.

Funkcjonalność aplikacji dotycząca udostępniania oraz wydruku

Czy mogę widok załadowanej przestrzeni jakoś udostępnić innej osobie/kierowcy?

Tak, widok załadunku można udostępniać innym osobom, wystarczy kliknąć w przycisk udostępnij i wybrać prawo dostępu : z prawem lub bez prawa do edycji. Opcja ta generuje link, który można skopiować i wysłać drugiej osobie - dzięki temu można wspólnie pracować nad dostosowaniem ułożenia frachtu do wewnętrznych wymagań. Aby móc edytować udostępniony załadunek należy posiadać konto w Goodloading.

Jak wydrukować ułożony ładunek?

Ułożony ładunek należy pobrać jako plik PDF i wtedy go wydrukować.

Inne pytania dotyczące funkcji programu

Czy jest możliwość usunięcia całego ładunku jednym kliknięciem?

Tak. Opcja - usuń wszystkie, znajduje się na dolnym pasku, pod listą ładunkową.

Czy aplikacja uwzględnia nacisk na oś przy układaniu ładunków?

W tym momencie nie, ale w przyszłości będzie uwzględniać. Pracujemy nad tym.

Czy mogę dodać informację o miejscu rozładunku?

Niestety ale nie mamy takiej opcji w programie. Jeżeli istnieje potrzeba wprowadzenia dodatkowych informacji o przewozie lub towarze - zachęcamy do zmiany nazwy danego ładunku lub pojazdu - mogą się tutaj znajdować dowolne informacje.

Dlaczego na 9 paletowe auto, w programie nie wchodzi 9 palet?

Najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że mamy podane inne wymiary ładowanej przestrzeni niż posiadany przez Ciebie samochód. Nawet 2 cm różnicy mogą sprawić, że na 9 paletowym samochodzie nie da się załadować 9 palet. Prosimy o dokładne sprawdzanie wymiarów ładowanych przestrzeni, a w przypadku różnic o ręczne dostosowanie. Zachęcamy też do samodzielnego definiowania własnych pojazdów w panelu “Moje Konto > moje pojazdy” lub usunięcie nieużywanych pojazdów.

Czy mogę zdefiniować i zapamiętać swoje własne wymiary często używanych ładunków albo przestrzeni ładunkowych?

Tak, aby zapisać swoje wymiary należy zarejestrować się w serwisie. Po zalogowaniu można definiować nowe pojazdy i ładunki w panelu “Moje konto”. Raz zapisane pojazdy i ładunki będą wyświetlać się na liście szybkiego wyboru. Dodatkowo, zapisane w koncie pojazdy będą sugerowane jako pierwsze podczas dopasowania pojazdu do frachtu.

Czy mogę planować załadunek dla towarów ponadgabarytowych dla otwartych naczep?

Niestety, ale w tym momencie nie mamy takiej opcji. Program umożliwia dodawanie ładunków jedynie w ramach zdefiniowanych wymiarów przestrzeni ładunkowej